Tuesday, 22/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Duaja qe te ruan Zoti nga cdo gje e keqe
  Duaja qe te ruan Zoti nga cdo gje e keqe

  Duaja qe te ruan Zoti nga cdo gje e keqe E'udhu bi kelimatil-lahit-tammati min sherri ma halaka. (tre herë në mbrëmje... eshte mire dhe te perseritet shpesh kur hyn ne nje vend te huaj, apo kur ulesh ne ndonje shtepi apo vend tjeter) (Kërkoj mbrojtje me fjalët e përsosura të All-llahut nga sherri (e keqja)…

Rukje

Shendeti

Përfitimet e rrepës së kuqe për shëndetin!
Përfitimet e rrepës së kuqe për shëndetin!

Përfitimet e rrepës së kuqe për shëndetin! Rrënja e rrepës së kuqe hyn në listën e perimeve me përbërje të lartë të flavonoideve dhe polifenoleve, antocijaninës, poashtu ngjyra e kuqe e pasuron rrepën e kuqe si një antioksidues të fuqishëm për organizmin. Përmbanë minerale si: kalcium, kalium, natrium, fosfor, magnez, hekur, fluor, mangan, bakër, jod,…

Me Shume

Sëmundjet

 • Dhembjet në mëlçi
  Dhembjet në mëlçi

  Dhembjet në mëlçi Duhet marrë lëvoren e brendshme të lisit, të bluhet mirë dhe një lugë të përzihet me një filxhan mjaltë. Kjo përzierje merret çdo ditë në tesëll gjatë një muaji pa ndërprerje dhe ka efekt të shkëlqyeshëm, me ndihmën e Zotit.

 • Duhma e keqe nga goja
  Duhma e keqe nga goja

  Duhma e keqe nga goja Nevojitet dy lugë mjaltë të përzihen në ujë, e mandej të vendoset në zjarr derisa të vloj dhe të krijohet avulli, dhe atëherë duhet thither avullin përmes hinkës që kthehet mbrapshtë mbi enë. Kjo përsëritet disa herë, e bashkë me këtë rregullisht përtypet dylli i bletës. Pas disa ditësh do…

 • Alergjia e vjeshtës dhe receta mjekësore
  Alergjia e vjeshtës dhe receta mjekësore

  Pse alergjia quhet epidemia e së ardhmes? Cilat janë simptomat me të cilat ajo shoqërohet dhe ku dallon nga gripi i zakonshëm? Cilat janë ushqimet dhe objektet shtëpiake që mund të shkaktojnë reaksione alergjike? Cilat janë rekomandimet e mjekëve për të parandaluar përhapjen dhe luftimin e alergjenëve? Gjithçka në numrin e sotëm, në një suplement…