Friday, 21/9/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Shërimi i epilepsisë në traditën profetike
  Shërimi i epilepsisë në traditën profetike

    Në dy Sahih-ët është hadithi prej Ata ibn Ebu Rabahas, që tregon: – Njëherë, Ibn Abasi më tha: “A të të tregoj një grua prej banorëve të Xhenetit?” – Po – i thashë unë. Ai tha: “Kjo grua zezake, shkoi një ditë te Pejgamberi alejhi selam dhe i tha: – Kur më zë kriza…

 • Si te bejme rukje ne Pepsi dhe Cola apo dicka te ngjashme?
  Si te bejme rukje ne Pepsi dhe Cola apo dicka te ngjashme?

  Si te bejme rukje ne Pepsi dhe Cola apo dicka te ngjashme? (Kur ka dicka dyshimte ne pijet te gazuara ) Bismil-lahil-ledhi la jedur-ru me`a-ismihi shej`un fil-erdi ve la fis-semai ve huves-semiّul- alim. Me emrin e All-llahut pranë emrit të të Cilit nuk bën dëm asgjë në tokë e as në qiell, Ai që dëgjon…

Rukje

Shendeti

Pijet me sheqer
Pijet me sheqer

Sipas një studimi të fundit të kryer nga shkencëtarët amerikanë, pijet me sheqer janë mjaft të rrezikshme për kancerin në gji. Për të arritur në këtë përfundim, ata janë marrë duke analizuar disa minj dhe përfundimet ishin ato të pritshmet. Sipas tyre, nivelet e larta të sheqerit të gjetura në pijet e gazuara dhe në…

Me Shume

Sëmundjet

 • Sëmundjen e gjoksit
  Sëmundjen e gjoksit

  Sëmundjen e gjoksit Nevojitet të përzihet lëngu i karotës me një lugë mjaltë në një gotë ujët të vakët, dhe kjo merret në mëngjes dhe mbrëmje. Kjo largon të gjitha sëmundjet e gjoksit dhe plotësisht i shëron. Gjithashtu, mund të zihet druri i temjanit në ujë dhe ai çaj të ëmbëlsohet me mjaltë; kjo forcon…

 • Kundër gastritit – Sodë buke
  Kundër gastritit – Sodë buke

    Kundër gastritit – Sodë bukeSoda e bukës është shumë e domosdoshme në parandalimin dhe lehtësimin e shumë sëmundjeve, gjithashtu ajo luan një rol tepër të rëndësishëm në trajtimin e gastritit. Përzieni gjysëm luge çaji sodë buke në gotë ujë dhe pijeni. Do të shihni ndryshimet menjëherë.

 • Trajtim për eliminimin e zbokthit
  Trajtim për eliminimin e zbokthit

    Për eliminimin e zbokthit Larja e flokut me ujë të zakonshëm, e sidër të bluar mbron flokun nga zbokthi. Kujdes: është mirë që gjatë larjes të kihet kujdes mos të futet ndonjë gjë nga kjo përzierje në sy sepse është djegëse.