Wednesday, 21/11/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Disa raste te mesyshit dhe sihrit
  Disa raste te mesyshit dhe sihrit

    Pyetje-Pergjigje - femije qe ka patur problem, dhe ka filluar te ece 7 vjec: lexim Kurani. Kurani eshte sherim per semundjet shpirterore dhe fizike. Duhet durim. Njerezit bejne durim me ilacet e mjekut, per vite me rradhe, e nuk bejne durim me leximin e Kuranit. Lyerje me vaj ulliri te kenduar dhe pirje e…

 • Cfarë duhet të thotë ai i cili ndien dhimbje në trupin e tij ?
  Cfarë duhet të thotë ai i cili ndien dhimbje në trupin e tij ?

  Cfarë duhet të thotë ai i cili ndien dhimbje në trupin e tij- Vendos dorën në vendin që të dhemb dhe thuaj: Bismilah (3 herë), dhe pastaj thuaj: Eudhu bil-lahi ve kudretihi min sherri ma exhidu ve uhadhiru (7 herë). Në emër të Allahut. Kërkoj mbrojtjen e Allahut me fuqinë e Tij nga e keqja…

 • Preventiva nga mësyshi
  Preventiva nga mësyshi

  Preventiva nga mësyshi Nga transmetimi i cekur kuptojmë po ashtu se preventiva nga mësyshi ështe në lloj të lutjes (duasë) për begati (bereket). Zilia dhe mësyshi mund të ndalohen para se të ndodhin, duke lexuar suret "El-Mua'vidhetejn" dhe leximit të duave mbrojtëse të Pejgamberit [salallahu alejhi ve selem]. Ai që merr mësyshë ndalon ndikimin e…

Rukje

Shendeti

Studim Shkencor – Falja, ulja e njeriut në sexhde parandalon kancerin
Studim Shkencor – Falja, ulja e njeriut në sexhde parandalon kancerin

Sipas një hulumtimi të bërë nga shkencëtarët të përkulurit ndaj Allahut mbron njeriun nga kanceri. Sipas analizës së bërë nga Instituti Kombëtar i Teknologjisë Laserike në Kajro të Egjiptit, sexhdja ndaj Allahut mbron njeriun nga kanceri. Sipas analizës, sexhdja ndikon shumë pozitivisht tek gratë shtatzëna duke e mbrojtur embrionin e tyre nga deformimet e mundshme.…

Me Shume

Sëmundjet

 • Dhembjet në mëlçi
  Dhembjet në mëlçi

  Dhembjet në mëlçi Duhet marrë lëvoren e brendshme të lisit, të bluhet mirë dhe një lugë të përzihet me një filxhan mjaltë. Kjo përzierje merret çdo ditë në tesëll gjatë një muaji pa ndërprerje dhe ka efekt të shkëlqyeshëm, me ndihmën e Zotit.

 • Perzierje natyrale per te ftohuren, gripin etj
  Perzierje natyrale per te ftohuren, gripin etj

  Perzierje natyrale per te ftohuren, gripin etj Ne nje ene qelqi te paster e te thate vendosni copa limoni te prera si ne foto, shtojini pak pluhur zengjebili ose zengjebil te grire(zengjefil, gjinqer, ginger) dhe mbusheni me mjalte. Mbylleni mire dhe lereni ne frigorifer per ty dite. me pas merrni nje luge te vogel nga…