Wednesday, 16/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Lutje kundër sihrit!
  Lutje kundër sihrit!

  Lutje kundër sihrit! -"'Hasbi All-llahu ve nimel vekil ala men adhani fi xhesedi''. ''Më mjafton Allahu sa ndihmës i mirë që është kundër atyre që më lënduan në trup” Përsërite shpesh nëse je i sëmur nga sehiri apo prekja e shejtani se ndihmon tej mas. Allahu i Lartësuar thotë: “Ne të shpallim Kuranin që është…

 • Nëse je n’depresion të thellë bëje këtë
  Nëse je n’depresion të thellë bëje këtë

  Nëse je n'depresion të thellë bëje këtë   Nëse je n’depresion të thellë bëje këtë ... Ke probleme shpirterore (psikologjike) beje kete ... Ke probleme te pazgjidhshme beje kete ... Ke probleme te pashpjegueshme beje kete ... Te eshte merzitur jeta , beje kete ... Dëgjoje suren Rrahman dhe Jusuf dhe pas afër dyzet ditësh,…

Rukje

Shendeti

Hurma arabie – mbrojnë zemrën dhe largojnë stresin
Hurma arabie – mbrojnë zemrën dhe largojnë stresin

Hurma arabie - mbrojnë zemrën dhe largojnë stresin Përdorimi i hurmave pa e tejkaluar sasinë, ul rrezikun e prekjes nga kanceri, shmang sëmundjet e damarëve dhe të zemrës, lufton stresin, etj. Hurma përmban minerale, potasium, magnez, kalcium, fosfat, hekur, dhe për këtë ajo nuk duhet të mungojë në dietën tuaj. Ajo gjithashtu duhet të përdoret…

Me Shume

Sëmundjet

 • Me mjaltë kundër plagëve
  Me mjaltë kundër plagëve

  Për plagë Plagën duhet lyer me mjaltë dhe të lidhet duke pasur kujdes të mos laget fasha, e vetëm pas tri ditëve të hiqet fasha. Do të jesh i befasuar me shërimin e plagëve pa kurrfarë mbledhjesh qelbi dhe pasoja të ngjashme. Por kujdes që mjalta të jetë e vërtetë!

 • Me mjalt kundër alergjisë
  Me mjalt kundër alergjisë

  Alergjia Në një filxhan mjaltë të hedhet vazelinë, vaj trëndafili dhe në mbrëmje të lyhet vendi ku paraqitet alergjia. Veç kësaj, duhet treguar përmbajtje që të mos merren ato që shkaktojn alergji, siç janë shembull vezët, mango. Gjithashtu, përveç lyerjes duhet që për çdo ditë të merret një lugë mjaltë.