Wednesday, 21/11/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Syri i keq (mësyshi)
  Syri i keq (mësyshi)

  Syri i keq (mësyshi) Shkruar nga Imam Uthejmin Imam Muhamed bin Salih bin Uthejmin (Allahu e mëshiroftë!) Pyetje: “A mund të goditemi nga syri i keq? Si mund të shërohemi nga syri i keq? A humbet teukuli nëse mbrohemi nga syri i keq?” Përgjigje: “Ne shohim se syrin e keq, ligji islam dhe dëshmitë reale…

 • Duaja fjalet që duhet të themi kur bie shi!
  Duaja fjalet që duhet të themi kur bie shi!

  Shiu është një fakor i rëndësishëm për jetesën në tokë. Kjo për faktin sepse mungesa e shiut shkakton thatësirë në tokë dhe si rrjedhojë e saj lindin shumë probleme! Rënia e shiut është e rëndësishme dhe shumë me vlerë në tokat bujqësore por edhe në vendet e nxehta. Ndërsa në disa zona të tjera rënia…

 • Sherim nga syri i keq dhe hasedi
  Sherim nga syri i keq dhe hasedi

  Sherim nga syri i keq dhe hasedi Kush mendon se eshte i goditur nga syri i keq apo hasedi (smira) dhe i paraqiten semundje te ndryshme psikologjike (shpirterore)   Degjoje me kufje cdo dite (me qetesi ,me bindje , me zemer, mundesisht me sy mbyllur) Jep sadake Bej lutje cdo dite per sherim per qartesim…

Rukje

Shendeti

2 keshilla per te pastruar qelizat e vdekura te depozituara ne lekure
2 keshilla per te pastruar qelizat e vdekura te depozituara ne lekure

Por me kalimin e moshes. edhe lekura plaket duke u bere me e varur dhe cikli i lekures reduktohet duke rezultuar ne akumulimin e qelizave te vdekura ne shtresen e jashtme te lekures. Nese mendoni se duke pasur nje dush te perditshem eshte e mjaftueshme per te shpetuar nga qelizat e vdekura sepse vetem eksfolimi…

Me Shume

Sëmundjet

 • Tuberkulozi
  Tuberkulozi

  Këshilla për parandalimin e tuberkulozit -Është e këshillueshme një ajrosje e vazhdueshme si dhe filtrim i ajrit. Është mirë që të dilet vazhdimisht për të marrë ajër të pastër në zonat që nuk kanë ndotje të ajrit. - Po ashtu edhe në shtëpinë tuaj nuk duhet të hyjë ajër i papastër, ndaj duhet të merrni…

 • Ilaçi i dhembjeve të gjirit
  Ilaçi i dhembjeve të gjirit

  Ilaçi për dhembjet e gjijve ndryshon në varësi të faktorëve që i shkaktojnë ato dhembje, dhe këto sillen si më poshtë: – Duhet t’i sqarohet gruas që ankohet për dhimbje gjiri se kjo është diçka e përhapur dhe kap shumicën e grave dhe zakonisht nuk përbën asnjë rrezik për to. – Rënia në peshë dhe…

 • Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral
  Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral

  Arrat në kombinim me mjaltë janë ilaç i fuqishëm natyral, përderisa nuk mund të krahasohet me asnjë ilaç tjetër që merret nëpër barnatore. Ilaç natyral kundër anemisë Të përgatitet një masë prej gjysmë kilogrami mjaltë dhe gjysmë kilogrami arra të bluara dhe lëng nga një limon. Të përzihet gjithçka mirë dhe tri herë në ditë…