Wednesday, 21/11/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Të ka humbur motivimi i jetës? Dëgjoje dhe lexoje me vëmendje
  Të ka humbur motivimi i jetës? Dëgjoje dhe lexoje me vëmendje

  Të ka humbur motivimi i jetës? Dëgjoje dhe lexoje me vëmendje Të ka humbur motivimi i jetës? Dëgjoje dhe lexoje me vëmendje Të ka humbur motivimi i jetës? Dëgjoje dhe lexoje me vëmendje https://www.youtube.com/watch?v=GW0MZBMnSKU Si ndiheni tani ? E, cilën të mirë të Zotit tuaj po e mohoni (ju o njerëz dhe ju o xhinë)?…

 • Lutja për ruajtje të familjes kur je apo janë në gurbet
  Lutja për ruajtje të familjes kur je apo janë në gurbet

  Lutja për ruajtje të familjes kur je apo janë në gurbet “Fall-LLahu hajrun hafidha ve huve erhamurr-Rrahiminë.” ... فَاللَّهُ خَيْرٌ حَافِظاً وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ “Allahu është ruajtësi dhe mbrojtësi më i Miri dhe Ai është më i mëshirshmi i të gjithë mëshiruesve.” (Jusuf, 64)

Rukje

Shendeti

Banania,frut i mrekullueshëm
Banania,frut i mrekullueshëm

Me një tul të butë dhe të ëmbël, e paketuar në lëkurën e saj të verdhë, banania është një nga frutat më të mrekullueshëm dhe më të gjindshëm gjatë gjithë vitit. Bananet rriten deri në 10m lartësi dhe i përkasin familjes së lilit dhe orkidesë. Ky frutë kremoz, i ëmbël dhe i pasur është një…

Me Shume

Sëmundjet

 • 7 shkaktarë të papritur të migrenës
  7 shkaktarë të papritur të migrenës

  Të identifikosh se çfarë e tërheq një migrenë është një hap i rëndësishëm për të parandaluar sulmet e ardhshme. Akoma, çfarë tërheq migrenën ndryshon nga një person tek tjetri. Këtu po paraqesim disa nga shkaktarët të cilët mund t’i keni neglizhuar?! 1. Moti Moti mund të jetë një faktor i madh tërheqës për ata të…

 • Kundra dhimbjeve të kokës
  Kundra dhimbjeve të kokës

  Kundra dhimbjeve të kokës   Zihen 5 gjethe sidri në një enë të vogël dhe me ujin e zier lahet koka duke bërë masazh në të. Kjo përdoret sa herë që personi ka dhimbje koke. Hedhja e një sasije uji të zakonshëm, në një kovë apo enë që mjafton për larjen e kokës dhe 50…

 • Cka eshte depresioni?
  Cka eshte depresioni?

  Kur mjeket flasin per depresionin ata mendojne per semundjen qe quhet depresion i madhe. Dikush me depresion te madhe ka simptomet e poshteshenuara gati per cdo dite, gjat gjithe dites, per dy jave apo edhe me gjate. Nese jeni i depresionuar ju gjithashtu mund te keni kokedhembje, dhimbje tjera ne vende tjera, probleme me tretje…