Thursday, 17/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Lutja që i largon brengat dhe i shlyen borxhet!
  Lutja që i largon brengat dhe i shlyen borxhet!

  Lutja që i largon brengat dhe i shlyen borxhet! Për ata që kanë brenga, mërzi, paaftësi, përtaci, koprraci, frikë, borxhe dhe presion nga njerëzit (e sigurisht se çdonjëri prej nesh e ka ndonjëren prej tyre), ua preferoj këtë lutje që na e tregoi i Dërguari i Allahut (alejhi salatu ve selam)! Pejgamberi (alejhi salatu ve…

 • Para se te flemë
  Para se te flemë

  KUR FLEMË Pejgamberi (salall-llahu alejhi ue selem) para se të shtrihej për të fjetur, ulej mbi shtrat, ngrinte shuplakat drejt fytyrës e këndonte suret: "Kul huvallahu ehad", "Kul eudhu birabil-felek", "Kul eudhu birabin-nas". Më pas prekte çdo pjesë të trupit që kishte mundësi, duke filluar nga koka, fytyra etj. Këtë veprim, e bënte tri herë.…

Rukje

Shendeti

Kujdes nga këta 2 magjistarë (bashkpuntor te djallit)
Kujdes nga këta 2 magjistarë (bashkpuntor te djallit)

Kujdes nga këta 2 ju bëj ftesë në emër të Allahut te Lartmadheruar të mos shkoni te këta 2 magjistarë (bashkpuntor te djallit) Kujdes..! Nazmi Mulaku dhe Burdushi Allahu i shkatrroftë , shpërndajeni sa më shumë që populli mos të bëhen lodër e shejtanëve siç janë këta dy !!

Me Shume

Sëmundjet

 • Shërimi i ndezjeve së muskujve të zemrës dhe dridhjeve
  Shërimi i ndezjeve së muskujve të zemrës dhe dridhjeve

  Shërimi i ndezjeve së muskujve të zemrës dhe dridhjeve Është e nevojshme që çdo ditë në tesëll të pihet një gotë ujë të ftohtë e ëmbëlsuar me dy lygë mjaltë. Kjo bëhet gjithnjë derisa të mos pushoj dridhja, e kjo mund të ndodhë gjatë një jave, me ndihmën e Zotit.

 • Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës
  Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës

  Gurë në veshka, në tëmth dhe në kanalin e urinës 1/4 kg fara Habe Seude 1/4 kg mjalt Habe Seude Bluhen mirë farat e zeza dhe përzihen me mjaltin e kokrrës së zezë [Habe Seude] dhe dy lugë nga kjo përzierje i hedhim në një gotë të mbushur përgjysëm më ujë të ngrohtë shoqëruar me…