Tuesday, 22/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

Rukje

Shendeti

Limoni, kura më e mirë për dhimbjet e kokës 
Limoni, kura më e mirë për dhimbjet e kokës 

Limoni, kura më e mirë për dhimbjet e kokës Disa feta limon të shtrydhura në një filxhan çaji, është kura më e mirë dhe zbut menjëherë dhimbjen e kokës. Sipas një studimi të kryer në Londër, lëvorja e limonit e grirë dhe e shtypur mund të përdoret si kompresë për të zbutur dhimbjen e kokës,…

Me Shume

Sëmundjet

 • Çaj me valerianë kundër tensionit të lartë
  Çaj me valerianë kundër tensionit të lartë

  Çaj me valerianë kundër tensionit të lartë 1 dorë rrënjë valeriane, 1/2 dorë lule livande, 1/2 dorë rozmarine, 1 dorë gjethesh nerënxe, 1 dorë lule kamomili. Rrënjët valeriane priten në copa të vogla, gjethet e nerënxës copëtohen me dorë. Ato përzihen me rozmarinën, lulet e livandës dhe kamomilin. Për çdo tas çaj hidhet një lugë…

 • Për uljen e tensionit të lartë të gjakut
  Për uljen e tensionit të lartë të gjakut

  Gjethet e manit përdoren për uljen e tensionit të lartë të gjakut. Çajo përgatitet si vijon: Merren 5-6 gjethe të pastra dhe zihen në 150ml. ujë përderisa të mbetet një e treat e ujit. Kullohet dhe pihet njëherësh. Mjekimi vazhdon për 5-6 ditë.

 • Kundër gastritit – Sodë buke
  Kundër gastritit – Sodë buke

    Kundër gastritit – Sodë bukeSoda e bukës është shumë e domosdoshme në parandalimin dhe lehtësimin e shumë sëmundjeve, gjithashtu ajo luan një rol tepër të rëndësishëm në trajtimin e gastritit. Përzieni gjysëm luge çaji sodë buke në gotë ujë dhe pijeni. Do të shihni ndryshimet menjëherë.