Monday, 18/2/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

Rukje

Shendeti

Ne kete veprim, ka fshehtësi në ruajtjen e shendetit
Ne kete veprim, ka fshehtësi në ruajtjen e shendetit

I derguari i Allahut salallahu alejhi ue selem kur perdorte mjaltin, fillimisht e perziente ate me uje ne gote qelqi! Ne kete veprim, ka fshehtësi në ruajtjen e shendetit, gje te cilen nuk mund ta kuptoj askush perveq atij qe eshte shume i vetdijeshem dhe ka dije mbi kete gje! Zadul-Mead 4/35

Me Shume

Sëmundjet

 • Tensioni nervor & stresi
  Tensioni nervor & stresi

  Tensioni nervor & stresi Nje luge caji (5 ml) vaji Fare Zeze i shoqeruar me nje gote caj apo kafeje ju ndihmon te qetesoheni dhe te ulni simptomat e tensionit.

 • Hirsutizmi
  Hirsutizmi

  QIMET E TEPËRTA APO TË PADESHIRUARA TEK FEMRAT - HIRSUTIZMI ! Hirsutizmi është rritja e tepruar e qimeve tek femrat në zonat ku kjo rritje kontrollohet nga hormonet androgjene dhe vjen pikërisht si pasojë e rritjes së aktivitetit androgjenik. Në kushte normale vetëm meshkujt që kanë kaluar moshën e pubertetit duhet të kenë qime në këto…

 • Sherimi i epilepsise !?
  Sherimi i epilepsise !?

  Ata bin Ebi-Rebbah ka shenuar transmetimin ne Sahih se njehere Ibn-Abasi kishte thene: A do te deshirosh ta shohesh gruan qe eshte njera nga banoret e Xhennetit? Ata ishte pergjigjur: Do te deshiroja. Ibn Abasi i kishte thene: Shikoje ate gruan zeshkane! Shume kohe me pare kishte ardhur tek i Derguari i All-llahut , salAllahu…