Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Cajrat bimore sipas grupeve te gjakut!

Cajrat bimore sipas grupeve te gjakut!

cajrat bimoreDisa ilace bimore i pergjigjen grupit te caktuar te gjakut, thone njohes te botes bimore, te cilet ne baze te kesaj kane raportuar konkludime interesante.

Grupi i gjakut A

Te keta persona me se miri vepron caji i blirit, i aloes dhe i kantarionit, ndersa do te duhej t’i shmangeshin trumzes dhe mendafshit te misrit, te cilen mjekesia popullore e rekomandon per sherimin e nje numer semundjesh.

Grupi i gjakut B

Organizmit te tyre iu pergjigjet vecanerisht caji i shtogut, nanes dhe luleradhiqes, ndersa nuk u rekomandohet caji i blirit.

Grupi i gjakut AB

Ketij grupi i pergjigjet caji i gjelber, sikurse edhe ai i xhenxhefilit, kamomilit dhe sheges, derisa nuk do te duhej te pinin nga aloe, bliri dhe pije me baze te humulusit.

Grupi i gjakut 0

Jashtezakonisht iu pergjigjet caji nga majdanozi, luleradhiqja, caji i sherbeles, derisa njohesit e bimeve keshillojne qe personat me kete grup gjaku duhet t’i ikin aloes dhe kantarionit./PK/.

Tags: ,