Quinta-feira, 22/10/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çaji i freskët

Çaji i freskët

10420309_1390142341302974_3019003411810816989_n

Çaji i freskët përfitohet nga shtrydhja e bimëve ( Nasturtium officinale) Purqarku mjekësorë i freskët dhe pihet 2 lugë supe në ditë. Çaji përgatitet në 250 ml ujë të vluar i kemi shtuar 2 lugë supe bimë e shtrydhur. Ky çaj e rregullon sheqerin në gjak dhe ndihmon tek diabeti. Nëse e marrim bimën e tharë për përgatitjen e çajit atëherë nevoiten 1-2 lugë supe bimë e thërmuar, hidhen në 150 ml ujë të vluar, mbulohet ena, duke e tundur për 30 minuta dhe kullohet, pihen 3 doza të tilla në ditë.

(Visited 42 times, 1 visits today)
Top