Segunda-feira, 17/5/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çaj rozmarine për shërim të flokëve

Çaj rozmarine për shërim të flokëve

rozmarina caj

Përgatiteni çajin e rozmarinës për shërim të flokëve:

Në një filxhan uji të vluar hidhni dy deri tri lugë çaji me gjethe të rozmarinës së freskët apo të thatë, mbulojeni dhe lëreni të qëndrojë 10 minuta. Pini dy filxhanë çaj në ditë për të parandaluar rënien e flokëve për shkak të qarkullimit të dobët, por edhe për të nxitur rritjen pas kimioterapisë.

(Visited 299 times, 1 visits today)
Top