Sábado, 11/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çaj me valerianë kundër tensionit të lartë

Çaj me valerianë kundër tensionit të lartë

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Çaj me valerianë kundër tensionit të lartë

1 dorë rrënjë valeriane, 1/2 dorë lule livande, 1/2 dorë rozmarine, 1 dorë gjethesh nerënxe, 1 dorë lule kamomili. Rrënjët valeriane priten në copa të vogla, gjethet e nerënxës copëtohen me dorë. Ato përzihen me rozmarinën, lulet e livandës dhe kamomilin. Për çdo tas çaj hidhet një lugë gjelle përzierje. Uji duhet të jetë valë i nxehtë. pastaj lihet për 13 minuta i mbuluar.

(Visited 85 times, 1 visits today)
Top