Sábado, 26/11/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Çaj kundër dhimbjes së shpinës dhe mesit

Çaj kundër dhimbjes së shpinës dhe mesit

Ky çaj redukton inflamacionin dhe lehtëson menjëherë dhimbjet e shpinës. Inflamacioni mund të jetë shkaku kryesor i dhimbjeve të shpinës. Pirja e këtij çaji çdo ditë me përmbajtje xhinxheri dhe kurkume apo turmeriku është një mënyrë e shkëlqyer kundër inflamacionit.

Përbërësit:

2 lugë gjelle xhenxhefil të grirë

1 lugë çaji kurkumë apo turmerik pluhur

1 gotë ujë

2 lugë çaji mjalt

Përgatitja:

1. Zieni ujin dhe më pas hidhini xhenxhefilin dhe pluhurin e kurkumës. Lëreni për shtatë deri në nëntë minuta.

2. Kullojeni çaji për të larguar copat e xhenxhefilit dhe më pas shtojini mjalt. Përziejini mirë dhe mund ta pini të ngrohtë.

Ky çaj ju bën mirë edhe kundër gripit si dhe ju forcon imunitetin./gatuajshendetshem.com/