Sexta-feira, 3/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çaj i ftohtë: Zëvendësimi ideal për ujin gjatë ditëve të verës

Çaj i ftohtë: Zëvendësimi ideal për ujin gjatë ditëve të verës

Është koha që të freskoheni në mënyrë të shëndetshme.

Nëse jeni merakli lëngjeve apo çajeve, ekziston alternativa për ujin, e cila do t’ju japë efektin e njëjtë, transmeton Telegrafi.

Zieni çaj dhe lëreni të ftohet dhe kënaquni me të mirat të cilat jua ofron lloji i caktuar i çajit.

Çaji i zi është shumë i mirë, sepse ul nivelin e kolesterinës në gjak, liron nga stresi dhe përmirëson kujtesën.

Çaji i gjelbër është antioksidans i shkëlqyeshëm, gjithashtu zvogëlon rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare.

Çaji i kamomilit është ideal për zbutjen e stresit dhe të vështirësive, prandaj është shumë i mirë kur dëshironi të qetësoheni.

Çajet e kuqe do të ngadalësojnë plakjen dhe do të forcojnë sistemin tuaj imunitar. Nëse nuk jeni rezistues ndaj ftohjeve dhe alergjive, këto çaje janë të dobishme për ju.

Çaji i belushit është i mirë kundër infeksioneve urinare, por gjithashtu është i mirë edhe për lukthin. /Telegrafi/

(Visited 76 times, 1 visits today)
Top