Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çaj i gjelbër me xhenxhefil

Çaj i gjelbër me xhenxhefil

 

Çaj i gjelbër me xhenxhefil

• Zvogëlon rrezikun e kancerit.
• Zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak dhe kështu minimizon rreziqet e sulmit në zemër.
• Ndihmon në humbjen e peshës, vonon shenjat e plakjes së rrudhave, freskon trupin dhe lëkurën.
• Përmban vitaminë C, e cila mbron nga diabeti.
• Nuk shkakton pagjumësi si çaj i zi.
• Burimi i energjisë, ndihmon tretjen e ushqimit, redukton gazrat, zbut sistemin nervor.

(Visited 287 times, 1 visits today)
Tags:
Top