Terça-feira, 7/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

BUZËQESHU SE ..!!

BUZËQESHU SE ..!!

buzeqeshja

 

Buzëqeshu se, Allahu..

 

nuk të bëri të mërzitesh, përveç se për t’u gëzuar..

 

nuk mori nga ti, vetëm se për të dhënë..

 

nuk të bëri të qash, vetëm se për të qeshur..

 

nuk të privoi nga diçka, vetëm se për të ngritur..

 

nuk të sprovoi, vetëm se nga ajo se.. Ai të donë!

 

Allahu na bëftë ty dhe mua, nga ata për të cilët thërritet në qiell.. Unë e dua filanin dhe ju done.

 

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

(Visited 48 times, 1 visits today)
Top