Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Buzëqeshja dhe 10 “sëmundjet”!

Buzëqeshja dhe 10 “sëmundjet”!

buzeqeshja

Ja kush janë 10 sëmundjet që shëron buzëqeshja!

Buzëqeshja na ndihmon në gjithçka, largon stresin, përmirson shëndetin, na bën të ndjehemi aktiv dhe ndihmon në funksionimin sa më të mirë të trurit. Më saktë ja kush janë 10 sëmundjet që ajo shëron:

1.Buzëqeshja na zbukuron

2.Buzëqeshja ndryshon humorin

3. Buzëqeshja heq stresin

4. Buzëqeshja forcon sistemin imunitar kështu që nuk prekemi shumë shpesh nga sëmundje

5. Buzëqeshja ul tenionin e gjakut

6. Buzëqeshja është ngjitëse

7. Buzëqeshja ju bën me të rinj duke “hequr vitet”, duka iu bërë më të rinj

8. Buzëqeshja të bërit e suksesshëm

9. E qeshura shtyp vrasësit e dhimbjeve dhe serotoninën

10. E qeshura ndihmon në mbajtjen e qëndrimeve tona positive

(Visited 209 times, 1 visits today)
Tags:
Top