Quarta-feira’, 15/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Borziloku

Borziloku

borziloku
Dobitë kuruese

Zbrazes i verdhezes, nxites menstrual, sherues i plageve. Perdoret per infeksionet e kanaleve te frymemarrjes, mavijosjen dhe nxirjen, dhimbjet menstruale, kollen kronike, fshikezen e verdhezes (temthit), krimbat e barkut, dhimbjet e barkut, dizanterine, ethet e malaries. Hap oreksin, permireson tretjen, nxit urinen dhe si i tille perdoret gjeresisht per semundjet e veshkave. Per keto perdoret si caj.

Vaji i borzilokut kuron puçerrat e rinise dhe permban lende anti-kanceroze dhe anti-okside. Ai perdoret edhe per dhimbjet e veshit dhe semundjet e lekures.

(Visited 106 times, 1 visits today)
Top