Sábado, 30/9/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Bombë 500 kg në Harilaq

Bombë 500 kg në Harilaq

Bombë 500 kg në Harilaq

Një bombë rreth 500 kilogramësh është gjetur në fshatin Harilaq të Fushë Kosovës.
Bomba ndodhet afër gurthyesit të kompanisë “Bektel Enka”.

Në vendin e ngjarjes tani ndodhen të gjitha njësitet përkatëse të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe të Policisë.
“Demineret e Kompanisë së FSK-së, kanë zbuluar një bombë të përmasave më të mëdha se zakonisht”, thotë Ali Uka, zëdhënës i Ministrisë së FSK-së.

Uka tha se aktualisht bomba është duke u siguruar nga pjesëtarët e FSK-së, derisa njësia për demolim po përgatitet që sot rreth orës 12:00 ta shkatërrojë atë.kohaislame