Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Bishti i kalit

Bishti i kalit

Bishti i kalit

Bishti i kalit ose keputja e fushave latinisht equisetum arvense.

Perdoren kercejt e te cilet mblidhen ne eund te pranveres dhe nga fillimi i veres,Permban silic organik ,potas ,alumin, vit C perdorimi i keputjes forcon ligamentet ,kockat, floket thonjte etj.

Pastron gjakun shton urinimin kuron veshkat ,fshikezen e urines ,prostates e cistitet.Mjekon mosmbajtjen e urines majasellin rrjedhjen e gjakut nga hundet nga rruget urinare ,gjakrrjedhje e tepruar ne menstruacione anemine ,e shume te tjera ndihmon ne eliminimin e gjendjeve me djersitje te tepruar gjate nates .

Caji pregatitet duke valuar 3 gota uji ,hidhet 1 luge gjelle me bime te grimcuar valon 2 min lihet te ftohet 15…20 min pihet ne mengjes dhe ne darke 2dite dhe 1 dite te lihet te vazhdoje per 21 dite

Tags: