Quarta-feira’, 27/9/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Bimët që ndalojnë rënien e flokut

Bimët që ndalojnë rënien e flokut

Bimë që ndalojnë rënien e flokut

Rozmarinë- Rozmarina është një bimë mjaft e mirë për flokë të shëndetshëm. Shtypni 20 gram gjethe rozmarinë dhe vendosini të gjitha në 1 litër uji që zien. Lërini me pas të rrijë gjithë natën. Masazhojeni skalpin dukë përdorur këtë lëng 2 herë në ditë.

Locion me rrënjë hithre që të luftoni rënien e flokut: 1 grusht rrënjë hither, 1/4 litër ujë. Ziejini rrënjët e hithrrës në zjarr të ulët për 10 minuta. Lëreni të ftohtë dhe aplikojeni në skalp duke i bërë dhe masazh.