Segunda-feira, 14/10/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Bimë që ndalojnë rënien e flokut

Bimë që ndalojnë rënien e flokut

rozmarina cajBimë që ndalojnë rënien e flokut

 

Rozmarinë- Rozmarina është një bimë mjaft e mirë për flokë të shëndetshëm. Shtypni 20 gram gjethe rozmarinë dhe vendosini të gjitha në 1 litër uji që zien. Lërini me pas të rrijë gjithë natën. Masazhojeni skalpin dukë përdorur këtë lëng 2 herë në ditë.

Locion me rrënjë hithre që të luftoni rënien e flokut: 1 grusht rrënjë hither, 1/4 litër ujë. Ziejini rrënjët e hithrrës në zjarr të ulët për 10 minuta. Lëreni të ftohtë dhe aplikojeni në skalp duke i bërë dhe masazh.

 

(Visited 105 times, 1 visits today)
Top