Segunda-feira, 2/8/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Besim Hoti, zëvendësdrejtor i Policisë në veri

Besim Hoti, zëvendësdrejtor i Policisë në veri

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, është emëruar zëvendësdrejtor i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut të vendit.

hoti

Lajmin e ka konfirmuar për Kosovapress edhe vetë kapiteni Hoti.

 

“Po është e vërtetë. Prej dje zyrtarisht jam caktuar në pozitën e zëvendës drejtorit për katër stacionet në veri të vendit”, ka thënë shkurt Hoti.

Ndryshe, ky emërim është bërë në përputhje me marrëveshjen e 19 prillit ndërmjet kryeministrit, Hashim Thaçi dhe atij serb, Ivica Dacic, sipas së cilës zv drejtori i Policisë së Kosovës për veriun duhet të jetë shqiptar.

(Visited 47 times, 1 visits today)
Top