Domingo, 31/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Bëhuni gati për sezonin e gripit: Bëni antibiotikun më të fortë natyror!

Bëhuni gati për sezonin e gripit: Bëni antibiotikun më të fortë natyror!

Kjo recetë duhet të mbahet mend thjesht sepse sezoni i gripit dhe i ftohjes tashmë është “duke trokitur në derë”.

Ky antibiotik natyral ka një efekt të fortë anti-inflamator, i cili gjithashtu forcon imunitetin, vret bakteret. Ndryshe nga antibiotikët sintetikë që mund të blini në barnatore, ky ilaç nuk shkakton reaksione negative. Është krejtësisht i sigurt për t’u përdorur.

Duke konsumuar shafranin e Indisë dhe mjaltë, ju përmirësoni tretjen dhe rrisni numrin e baktereve të mira në zorrët tuaja.

Përbërësit e kërkuar:

-100 gram mjaltë të papërpunuar

– Një lugë gjelle pluhur shafran i Indisë

Përzierni dy përbërësit për t’u bashkuar plotësisht.

Si ta përdorni këtë ilaç?

Sapo vini re simptomat e para të një të ftohtit ose të një gripi, merrni atë në mënyrën e mëposhtme:

Në ditën e parë, merrni një gjysmë lugë gjelle të ilaçit çdo orë.
Ditën e dytë gjysmë lugë çdo dy orë.
Ditën e tretë dhe ditët tjera nga një gjysmë lugë, tri herë në ditë.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/

(Visited 78 times, 1 visits today)
Top