Sábado, 1/10/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Basha: Rama të kthehet me mend në kokë nga Brukseli

Basha: Rama të kthehet me mend në kokë nga Brukseli

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha garantoi sot Brukselin se forca që ai drejton nuk do të bëhet pengesë për integrimin e vendit në BE. Duke iu referuar takimeve të kryeministrit Rama, në një deklaratë për mediat Basha i bëri apel kryeministrit Edi Rama të kthehet me mend në kokë nga Brukseli.

basha rama

“Sot PD kërkon nga Rama që ta lexojë drejt e të reflektojë pa humbur kohë mesazhin për fatin e vendit në be dhe rolin përbashkues që Tirana zyrtare duhet të luajë në marrëdhëniet me fqinjët në Kosovë, Maqedoni, si një këshillë ndihmuese dhe qortuese për startin plot qëndrime përcarëse dhe konfliktuale në detyrën e tij si KM”- tha Basha. /albeu/ http://www.albeu.com/shqiperi/basha-rama-te-kthehet-me-mend-ne-koke-nga-brukseli/125369/

(Visited 23 times, 1 visits today)