Segunda-feira, 11/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Basha inauguron rrugën e re: Ne flasim me vepra jo me fjalë

Basha inauguron rrugën e re: Ne flasim me vepra jo me fjalë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha inauguroi sot punimet në rrugën ‘Pandi Stillo’. Në një prononcim për mediat kryebashkiaku Basha theksoi se rruga është një premtim i mbajtur i bashkisë.

lulzim basha

“Kjo rrugë është tregues që Bashkia u shërben qytetarëve. Është një tregues që ne s`kemi dalimi mes qendrës dhe periferisë. Rruga është një premtim i mbajtur pasi ne flasim me vepra dhe jo me fjalë. Ne jemi të angazhuar për ndërtimin e terminalit multimodal dhe javën tjetër do të nisë koncesioni për terminalin” u shpreh Basha.

Kryebashkiaku Basha premtoi se në të ardhmen do të nisë puna për ndërtimin e Unazës së Madhe nga Qyteti i Nxënësve deri tek qendra Kristal. /albeu/

@include "";