Domingo, 29/1/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Basha e harron Kosovën në Serbi (FOTO LAJM)

Basha e harron Kosovën në Serbi (FOTO LAJM)

Gabimi i bërë kohë më parë kur kryeministri i atëhershëm Sali Berisha postoi në Facebook hartën e projektit TAP ku Kosova dukej pjesë e Serbisë është përsëritur edhe sot në mbledhjen e parë të Grupit parlamentar të PartisëDemokratike, të udhëhequr ngaLulzim Basha, shkruan Portali Albeu.com.

basha kosova serbia
Në fotot e publikuara nga zyra e shtypit e PartisëDemokratike, mbrapa kryetaritLulzim Basha duket banderola ku Kosova është pjesë e Serbisë dhe nuk paraqitet si e ndarë.

Salla e mbledhjeve e selisë së re të Partisë Demokratike është zbukuruar me postera që pasqyrojnë arritjet e PD-së gjatë 8 viteve të kaluara si liberalizimi i vizave, anëtarësimi në NATO, Rruga e Kombit, etj. por gafa me hartën e Kosovës ka lënë në hije mesazhin që këto postera kishin për qëllim ta jepnin. /albeu/