Segunda-feira, 22/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Babi, ti kape doren timeBabi, ti kape doren time

Nje vajze e vogel dhe babai i saj po kalonin nje ure. Babai ishte pak i frikesuar ndaj pyeti vajzen e tij te vogel:
-” Zemra e babit, te lutem kape doren time, keshtu nuk do te biesh ne lume”
Vajza e vogel iu pergjigj:
-” Jo babi, ti kape doren time”
-” Cili eshte ndryshimi?”, pyeti babai i cuditur.
– “Ka nje ndryshim te madh”, iu pergjigj ajo.” Nese une kap doren tende dhe dicka me ndodh mua, mundesite jane qe mund ta leshoj doren tende, por nese ti kap doren time, e di me siguri se cfaredo te ndodhe , ti kurre nuk do ta leshosh ate”

Kape ti doren e dikujt qe do, mos prit qe ta bejne ata te paret…!

(Visited 31 times, 1 visits today)
Top