Segunda-feira, 28/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Avokadot

Avokadot

 

Avokadot jane fruta te dobishme për shëndetin dhe funksionimin e mitrës dhe po ti dalloni ngjasojne me kete organ. Hulumtimet bashkëkohore tregojnë se kur një grua ha nje avokado ne jave, ajo balancon hormonet e lindjes,rritet pesha e foshnjes ne barkun e nenes edhe parandalon kancerin ne qafën e mitrës. Eshte interesante fakti se avokados i duhen pikerisht nëntë muaj të rritet nga nga çelja e luleve deri tek frutavat e pjekura, ashtu si një fëmijë njerëzor!

(Visited 94 times, 1 visits today)
Tags:
Top