Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Avantazhet e kenase

Avantazhet e kenase

kenaja
Avantazhet e kënasë

E mirë për rënien e flokëve.
I jep volum.
Forcon rrënjët e flokut.
I jep ngjyrë flokut thinjur.
E mirë për zbokthin.
E mirë për tensionin e lartë të gjakut dhe migrenën.
E dobishme për pacientët me zemër.
Stimulon qarkullimin e gjakut.
Largon tensionet, shqetësimin, ankthin, lodhjen, pagjumësinë.

Për larjen e lëkurës

Aplikimi në trup ose në fytyrë i kënasë mund t’i japë një ngjyrim të kuqërremtë të lehtë. Në këtë mënyrë ju mund të shmangni përdorimin e kimikateve. Lëkura juaj nuk do të nxihet dhe nuk do të rrezikohet nga kanceri. Kënaja është një mbrojtës natyror kundër rrezeve të diellit dhe ju ndihmon në mbajtjen e një lëkurë të butë dhe të pastër. Aplikojeni kënanë në lëkurë në këtë mënyrë: përzieni pluhurin e kënasë me ujë të ngrohtë për të përgatitur një pastë të hollë. Lajeni trupin me pastën e kënasë. Shpëlajeni më pas trupin me ujë të ngrohtë