Wednesday, 21/11/2018 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Të fundit

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Rukje kunder kancerit – Sherim Kuranor kunder kancerit
  Rukje kunder kancerit – Sherim Kuranor kunder kancerit

    https://www.youtube.com/watch?v=fWbbpM1UO5k&feature=youtu.be     Rukje kunder kancerit - Sherim Kuranor kunder kancerit Merri kufjet dhe degjoje me vemendje cdo dite ... Me zemer dhe bindje se Allahu eshte Sheruesi i Vetem. https://www.youtube.com/watch?v=fWbbpM1UO5k&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=fWbbpM1UO5k&feature=youtu.be

 • Syri i keq shkakton ethe, dhimbje dhe mund te qoje deri te vdekja
  Syri i keq shkakton ethe, dhimbje dhe mund te qoje deri te vdekja

  Në një rast babai im, Sehl ibn Hunejfi, lahej në Harare (një luginë e Medinës). Ai kishte hequr rrobën e sipërme, derisa Amër Ibën Rabia e shikonte. Sehli e kishte lëkurën shumë të bardhë dhe të mirë. Amri u magjeps dhe tha: “Deri tani nuk kam parë këso lëkure (të mirë), as te virgjëresha e…

 • Kërkoni tek Allahu strehim nga mësyshi, sepse mësyshi është realitet që ekziston
  Kërkoni tek Allahu strehim nga mësyshi, sepse mësyshi është realitet që ekziston

  Argumentet e ekzistimit dhe ndikimit të mësyshit Ashtu siç në Sherijat ka argumente për ekzistimin dhe ndikimin e sihrit, njëashtu ka argumente tekstuale në transmetimet tradicionale për ekzistimin dhe ndikimin e mëshyshit (syrit); 1. Në komentin e Kur'anit të Ibn Kethirit ceket "se Ja'kubi [alejhi selam] kur i pergatiti bijtë e vet sëbashku me Bunjaminin për…

Rukje

Shendeti

Mos i hani këto ushqime, shkaktojnë krimba në trup
Mos i hani këto ushqime, shkaktojnë krimba në trup

Ky ushqim i zakonshëm mund të sjellë zhvillimin e krimbave në trupin tuaj. Kur ata hyjnë në organizmin tonë nëpërmjet ushqimit, ata lëvizin lehtë nëpër tërë trupin, sytë, çdo ind, veçanërisht në tru. Nuk ka rëndësi se sa e tmerrshme dhe e frikshme tingëllon kjo, por këto krimba mund të shkaktojnë pasoja për jetën tuaj.…

Me Shume

Sëmundjet

 • Me vaj të kokrrës se zezë kundër astmës dhe kollës
  Me vaj të kokrrës se zezë kundër astmës dhe kollës

    Me vaj të kokrrës se zezë kundër asmtës dhe kollës Kolla dhe astma Fërkoni me vajin e farës së zezë kraharorin dhe shpinën , pini 3 herë në ditë nga një lugë të vogël vaj të kokrrës se zezë (mëngjes drekë dhe darkë), gjithashtu hidhni dy lugë të vogla në ujë të vluar dhe…

 • TUMOR NE STOMAK
  TUMOR NE STOMAK

  Gjeja e pare qe duhet bere eshte ndryshimi i ushqyerjes dhe menyres se jeteses sepse kjo menyre jetese qe ka bere e ka cuar ne tumorr ne stomak. Le ti marrim me rradhe. Pastrimi i organeve. Duhet te pastrohen ne dy menyra: te pergjithshme qe behet cdo muaj dhe te perhershem qe behet cdo dite.…

 • Kundër astmës me gjethe fiku
  Kundër astmës me gjethe fiku

  Gjethet e njoma të fikut kanë veti terapeutike shumë të mira kundër sëmundjes së astmës (astmë: sëmundje e karakterizuar nga vështirësi në frymëmarrje.) Në këto raste: Merren 1-2 gjethe të freskëta dhe zihen në 200 ml. ujë gjersa të mbetet gjysma e sasisë së ujit. Lëngu i fituar pihet në darkë para gjumit, ose në…