Domingo, 2/4/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Assad: SHBA do dështojë po e sulmoi Sirinë

Assad: SHBA do dështojë po e sulmoi Sirinë

Presidenti sirian, Bashar al Assad gjatë një interviste për një gazetë ruse, ka thënë se pretendimet e perëndimit se regjimi i tij ka përdorur armë kimike janë “ofendim ndaj mendimit praktik”.

assad shqip

Assad i ka paralajmëruar  SHBA-të do të përballet me dështim nëse e sulmon Sirinë, gjatë intervistës me “Izvestia”, të publikuar të hënën.

“Komentet (që e akuzojnë regjimin për përdorim të armëve kimike) që janë bërë nga politikanët në perëndim dhe shtete të tjera janë ofendim ndaj mendimit praktik….ato komente janë nonsens”, ka thënë Assad.

Ai ka shtuar: “SHBA-të do të përballen me dështim (nëse e sulmojnë Sirinë), njejtë sikur në të gjitha luftërat e mëparshme që i kanë bërë, nisur nga Vietnami e deri te luftërat e ditëve tona”./rfe/