Terça-feira, 2/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ashwagandha – ndihmon në reduktimin e stresit

Ashwagandha – ndihmon në reduktimin e stresit

Ashwagandha – ndihmon në reduktimin e stresit

Ashwagandha është një bimë adaptogjene (i përshtatet nevojave të organizmit duke e sjellë në balancën normale). Është përdorur për më shumë se 2.500 vjet në mjekësinë Ayurvedike.
Vlerësohet më së shumti për vetitë e saj neuroprotetive, anti-ankth, antidepresive dhe anti-inflamatore. Nga përdorimi i saj, përfitojnë shumë sisteme të trupit, duke përfshirë sistemin imun, 
neurologjik, endokrin dhe riprodhues.

Lufton stresin dhe ankthin. Largon lodhjen e shkaktuar nga stresi mendor, emocional dhe fizik. Forcon kujtesën dhe përqëndrimin.

Përmirëson funksionin e tiroides. Është zgjidhje ideale për ata që vuajnë nga Hashimoto.

Përmirëson fertilitetin. Ndikon pozitivisht në problemet me vezoren policistike.

(Visited 119 times, 1 visits today)
Top