Domingo, 25/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ashton: Do të jap dorëheqjen, jam e lodhur nga udhëtimet

Ashton: Do të jap dorëheqjen, jam e lodhur nga udhëtimet

ashton parlamenti“Udhëtimet e shumta e kanë lodhur dhe do të japë dorëheqjet”, kështu është shprehur shefja për Politikat e Jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton. Kryediplomatja citon se nuk ka sanjë mundësi për një madant të dytë.

“Mund të ketë të tjerë të cilët me siguri do të bëjnë gjëra të cilat unë nuk kam mundur ti bëj” deklaroi Ashton, e cila theksoi se kishte biseduar disa herë me ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit Hillary Clinton lidhur me këtë cështje.

Një vendim i tillë pason atë të presidentit të Këshillit Evropian, Herman Van Rompuy, i cili paralajmëroi se do të tërhiqet nga politika në vitin 2014″>2014

Ashton është ndërmjetësi në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë për veriun e Kosovës, në Bruksel dhe jo vetëm. Ka mendime se vendin e saj mund ta zërë shefi i NATO-s, Anders Fog Rasmusen./albeu.com/

(Visited 62 times, 1 visits today)