Quinta-feira, 9/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Arsyet pse duhet të hani vishnje (qershi)

Arsyet pse duhet të hani vishnje (qershi)

qershia

Arsyet pse duhet të hani vishnje (qershi)

1. Mbrojnë nga disa forma të kancerit.

2. Zvogëlojnë rrezikun nga infarkti i zemrës. Vishnjat pengojnë oksidimin e kolesterolit të dëmshëm LDL, i cili i dëmton enët e gjakut. Për të pasur zemër të shëndoshë, hani sa më shpesh vishnja.

3. Duke ndikuar në zvogëlimin e arteriosklerozës, vishnjat sigurojnë që të kemi enë të shëndosha të gjakut dhe mbrojnë nga pika në tru.

4. Meshkujt që duan të kenë fëmijë, duhet shpesh të hanë vishnja.

5. Për shikim të mirë, hani vishnja, meqë ato kanë ndikim pozitiv në sy.

6. Përmbajnë kumarinë dhe zvogëlojnë prirjen e gjakut që të trashet, duke zvogëluar kështu rrezikun nga tromboza.

(Visited 202 times, 1 visits today)
Tags:
Top