Terça-feira, 19/1/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Arsyeja përse nuk duhet ta lini kurrë qenin t’ju lëpijë në fytyrë

Arsyeja përse nuk duhet ta lini kurrë qenin t’ju lëpijë në fytyrë

Ju mund të mendoni se është e bukur, ajo gjuha e madhe, e lagësht dhe e përtypur që del nga nofullat e qenit tuaj dhe me dashuri ju sheh ju.

Por çfarë nese ju themi se nuk është dhe diçka fort e bukur?

Normalisht qeni po përpiqet të shfaqë dashuri, por goja e tij është vërtët e papastër, sepse ai i fut turinjtë në çdo cep të mundshëm duke gërmuar për ushqim. John Oxford, profesor i virologjisë dhe bakteriologjisë në Universitetin Mbretëresha Mary në Londër, u zgjerua më tej duke thënë:

“Nuk janë vetëm bakteret në pështymë. Qentë shpenzojnë gjysmën e jetës me hundët e tyre në qoshet e këqija ose gërmojnë mbi bajgë qeni, kështu që fytyra dhe goja e tij është e mbushur me bakterie, viruse dhe mikrobe të të gjitha llojeve./tesheshi.com

(Visited 86 times, 1 visits today)
Top