Sexta-feira, 10/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Arsyeja numër një pse çiftet divorcohen – dhe nuk është tradhëtia!

Arsyeja numër një pse çiftet divorcohen – dhe nuk është tradhëtia!

A e lejoni ju që tendosja financiare të ndikojë në marrëdhëniet tuaja? Ja se si ta rregullojmë atë.

Midis 40-50% të të gjitha martesave përfundojnë me divorc, me një numër faktorësh të ndryshëm që kontribuojnë në ndarjen.

Ndërsa shumë mendojnë se mashtrimi është rrënja kryesore e marrëdhënieve, jane në të vërtetë mungesat e parave që shkaktojnë dëme më të mëdha.

Kurseni para për faturat dhe shërbimet, ushqimin dhe pijen, transportin.

Ecni sa me shume per te kursyer para.Marrja e autobuzeve shpesh do të ju kursejnë para shumë gjithashtu.

Ricikloni telefonat e vjeter celular, DVD, CD dhe rroba.

Përdorni faqet e supermarketeve duke i krahasuar ato, për të gjetur çmimet e supermarketeve më të lira, kështu ju mund të merrni më të mirën me me pak lek.

(Visited 406 times, 1 visits today)
Top