Domingo, 10/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Arresti i Morsit zgjatet edhe për 30 ditë

Arresti i Morsit zgjatet edhe për 30 ditë

mursi

Autoritetet gjyqësore egjiptiane ia kanë zgjatur paraburgimin kryetarit të rrëzuar padrejtësishtMohamed Morsi edhe për 30 ditë, transmeton Reuters.

Ushtria e rrëzoi Ishpresidentin Morsi nga pushteti më 3 korrik.

Ai gjendet në një lokalitet të panjohur me akuzën për spiunim dhe vrasje.

Paraburgimi iu zgjat pasi që ushtria brutalisht ka shuar protestat në vend të cilat kanë marrë mbi 2000 jetë njerëzish./koha/

@include "";