Segunda-feira, 11/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Arabi Saudite – 18 të arrestuar për spiunazh, në mesin e tyre iranian dhe libanez

Arabi Saudite – 18 të arrestuar për spiunazh, në mesin e tyre iranian dhe libanez

arabiaZyrtarët thonë se këta persona kishin mbledhur informata për një vend të huaj – të pa identifikuar – në objekte e instalime të rëndësishme saudite.

Autoritetet në Arabinë Saudite kanë arrestuar 18 persona, përfshirë një iranian dhe një libanez, nën dyshime për spiunazh.

Ministria e brendshme thotë se 16 të tjerë të dyshuar janë sauditët. Ata u arrestuan gjatë bastisjeve në katër rajone në të gjithë vendin.

Zyrtarët thonë se këta persona kishin mbledhur informata për një vend të huaj – të pa identifikuar – në objekte e instalime të rëndësishme saudite.kohaislame/

@include "";