Quarta-feira’, 22/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Apple përgatit disa modele të reja të iPhone?

Apple përgatit disa modele të reja të iPhone?

apple1Me sa duket, Apple do të dal nga modeli i saj i zakonshëm i prodhimit të vetëm një modeli të iPhone brenda vitit, pasi që në vitin 2013 kompania është duke u bërë gati të prezantojë dy modele të reja të iPhone, njëri prej të cilëve do të jetë version “i lirë”, citohet raporti i Wall Street Journal.

Raporte të panumërta mediale thonë se Apple është duke planifikuar një model të lirë të iPhone, i cili do të vijë bashkë me iPhone 5S.

Komponentat të cilat do ta bëjnë më të lirë iPhone-in e ri do të jetë mbështjellësi i plastikës, si dhe ekrani i njëjtë Retina, i cili është edhe në iPhone 5.

ndërsa, raporti i ri i RBC Capital Markets shton edhe disa detaje tjera, duke thënë se Apple po planifikon disa modele të ndryshme të iPhone, duke përfshirë edhe modelet më të lira. Dhe sipas BCR, kjo gjë