Quarta-feira’, 24/2/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Antibiotiku natyral që eleminon infeksionet urinare

Antibiotiku natyral që eleminon infeksionet urinare

Një nga gjërat më të pakëndshme për njerëzit është kur përjetojnë infeksione në trupin e tyre. Të gjitha infeksionet e traktit urinar janë të dhimbshme dhe të vazhdueshme. Nevoja e vazhdueshme për urinim, bën që ta ndjeni akoma më shumë dhimbjen.

Infeksionet ndodhin për shkak të baterev që hyjnë në traktin urinar përmes uretrës dhe fillojnë të shumohen në fshikëz.
Megjithatë, ka disa antibiotikë natyralë që ndihmojnë rikuperimin e dhimbjeve në mënyrë efikase.

Përbërësit:
200 gr majdanoz
200 gr lëkurë limoni
200 gr mjaltë
2 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:
Priteni majdanozin në copa shumë të vogla dhe lëkurën e limonit poashtu.
Shtojini më pas në një blender bashkë me mjaltin dhe vajin e ullirit. Lërini të përgatiten derisa të merrni një përzierje të tretur plotësisht.

Hidheni në një enë qelqi dhe vendoseni në frigorifer.
Konsumoni çdo mëngjes nga një lugë nga kjo përzierje.
Ky antibiotik natyral mund të japë efekt që në përdorimin e parë të tij./gatuajshendetshem.com/

(Visited 307 times, 1 visits today)
Top