Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Antibiotiku natyral me efekt befasues, ja si ta përgatitet

Antibiotiku natyral me efekt befasues, ja si ta përgatitet

antibiotiku

Ekziston një antibiotik natyral i cili është në gjendje që të luftojë të ftohtin dhe gripin më shumë se çdo pluhur që gjendet në farmaci.

Në rrjetet sociale po qarkullon pija që njihet me emrin “doctor Schulze”, e cila e ka origjinën nga Gjermania dhe që premton rezultate direkt pas 24 orësh nga pirja. Këshillohet që të pihen dy lugë nga ky lëng në mëngjes dhe dy lugë në darkë, qysh në momentin e parë që ndjeni simptoma të gripit dhe të ftohjes. Sajti italian lafucina.it, shpjegon mënyrën se si duhet përgatitur.

Përbërësit: Një kokërr hudhër e plotë e grirë imët, një kokërr qepë e bardhë e grirë imët, një copë xhenxhefil me gjatësi 10-12 centimetra, një copë rrënje rrepe, 4 speca të grirë imët bashkë me gjithë fara dhe një litër uthull molle.

Gjithë këta përbërës hidhni në frulator dhe përziejini mirë deri sa të krijohet një masë homogjene si pure. Këshilla që duhet të mbani parasysh është se uthulla e mollës duhet shtuar vetëm në fund. Kjo masë nuk duhet ruajtur në frigorifer, por në temperaturë ambienti ku mund të rezistojë deri në 3-4 ditë