Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Angli: Flet babai që humbi tërë familjen

Angli: Flet babai që humbi tërë familjen
Dr. Muhamed Al Taufik Sattar ndër të tjera tha: “Mua më mungon thellë gruaja ime e bukur dhe tre fëmijët e bukur.”
angli muslimani

Njeriu që ka humbur tërë familjen nga zjarri në një shtëpi në qytetin Leicester të Anglisë foli sot për humbjen e tij.

 

Dr. Muhamed Al Taufik Sattar ndër të tjera tha: “Mua më mungon thellë gruaja ime e bukur dhe tre fëmijët e bukur.”

 

“Çfarë ka ndodhur nuk mund të kthehet mbrapa, por shpresoj se drejtësia të mbizotërojë dhe kjo mos të ndodhë kurrë ndonjë familjeje në Mbretërinë e Bashkuar.”

 

Ai shtoi se policia i kishte dhënë mbështetje të madhe. Ndërsa për mbështetjen nga populli vendas ai tha se pas humbjes së familjes i tërë komuniteti tanimë është familja e tij.

 

Hetimet në lidhje me rastin në fjalë ende po vazhdojnë dhe ende nuk ka ndonjë qëndrim zyrtar nga organet kompetente në lidhje me rastin ku vdiqën nëna Shehnila Taufiq, vajza e saj Zejneb (19), dhe dy djemtë e saj Bilal (17) dhe Jamal (15). /mesazhi/