Terça-feira, 30/11/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Akullore te shijshme qe kurre nuk i keni provuar

Akullore te shijshme qe kurre nuk i keni provuar

 

Urdheroni zonja dhe zoterinj, akullore te shijshme qe kurre nuk i keni provuar – reklamonte mallin e tij shitesi shqiptar ne emigracion.

Nje zonje tek te shtatedhjetat i afrohet dhe i kerkon nje akullore.

Po zonje e bukur, ja tani do u jap nje akullore plot nur, ashtu sic jeni dhe ju vete.

Ah, jane fjale qe si kam degjuar qe 30 vite.

Mori akulloren dhe duke i shkundur doren shitesit i la nje kartmonedhe, si per ti thene qe ke dhe bakshishin brenda.

Shitesi mendoi se i ka lene nje dhjete euroshe, por kur e hapi pa qe ishin plot 100 euro.

Ai la karrocen dhe iu turr pas zonjes, te ciles i tha: Zonje e nderuar, me keni dhene 100 euro dhe jo 10.

Ah more zoteri, po te kisha do te jepja nje mije euro dhe jo njeqind, per ato fjale qe i kisha harruar.

 

Fjala e mire eshte veper e mire – thoshte profeti Muhamed a.s.

 

 

 

(Visited 156 times, 1 visits today)
Top