Sexta-feira, 1/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Akulli në qafë

Akulli në qafë

11042941_650557435043878_2290621649310318728_n

Akulli është një produkt, i cili ka shumë efekte të shëndetshme. Akulli mund të përdoret duke e vënë në një pjesë të caktuar të qafës, duke bërë që të krijojë një ndjenjë sikur jeni më të rinj dhe më energjik.

 

Pika ku fundi i kafkës suaj bashkohet me qafën quhet Feng Fu dhe kjo është pika ku duhet të vihet akulli. Vendosja e akullit në këtë pjesë të trupit do ta ndihmojë trupin tuaj të ndihet plot.

 

Efektet e shëndetshme që mund të përfitojmë nga aplikimii i kësaj mënyre janë:

 

Përmirëson gjumin tuaj dhe shëron sistemin tuaj digjestiv;

 

Ndihmon në lehtësimin e gripit dhe lehtëson kokëdhimbjet, dhimbjet e dhëmbit;

 

Ndihmon në shërimin e sëmundjeve të frymëmarrjes dhe kardiovaskulare; përmirëson gjëndrat tiroide; ndihmon gjatë ciklit menstrual dhe përmirëson shëndetin mental.

(Visited 651 times, 1 visits today)