Terça-feira, 23/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ajo nuk është perfekte…Ajo nuk është perfekte… 

Ajo nuk është perfekte…

As ti nuk je dhe të dy asnjëherë nuk do të jeni perfekt.
Por nqs ajo të bën të buzëqeshësh, të paktën një herë të bën të mendosh dy herë dhe nqs ajo pranon se është njerëzore të gabosh, shtrengoje fort dhe jepi nga vetja jote sa me shume te mundesh.
Ndoshta ajo nuk di te krijoje poezi per ty, por ajo mendon cdo moment per ty, ajo te ka dhene me shume se gjysmen e saj, te cilen ajo e di qe mund ta thyesh.
Mos e lendo ate, mos e ndrysho dhe mos prit me shume se cmund te te jape.
Mos e analizo.
Buzeqesh kur ajo te bën të lumtur,mos bërtit kur të mërzit dhe ndiej mall për të kur është larg.
Dashuroje fuqishëm se ka nevojë për ty.
Sepse vajzat perfekte nuk egzistojnë, por ti e di që ajo është perfekte për ty… ji i lumtur me at qe ke jo me ate qe ti e deshiroje

(Visited 41 times, 1 visits today)
Top