Quinta-feira, 15/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ajo i vendoste duart në uthullën e mollës dy herë një javë. Ju nuk do ta besoni efektin e arritur!

Ajo i vendoste duart në uthullën e mollës dy herë një javë. Ju nuk do ta besoni efektin e arritur!

Meqenëse ajo pësoi dhimbje të forta në duart e veta vendosi të provonte me mjekësi alternative.Ajo i mbante duart në uthull para se të flinte dhe kjo ja lehtesoi shume dhimbjen. Kete menyre ua rekomandon të gjithëve që ta perdorin, sepse eshte e suksesshme.

Dhimbja e nyjeve është një ndjenjë shumë e pakëndshme, e cila sigurisht e bën të vështirë kryerjen e detyrave dhe punëve shtëpiake.

Nëse vuani nga dhimbja e nyjeve, ju e dini shumë mirë se barnat standarde ofrojnë vetëm lehtësim të përkohshëm.
Mënyra më e mirë për të zvogëluar dhimbjen dhe simptomat e artritit është ndryshimi i stilit të jetesës, përfshirë dietën.
Gjithashtu, ju mund të ktheheni në mjetet e mjekësisë popullore, dhe njëra prej tyre është uthulla e molles.
Mënyrat për ta përdorur uthullen e molles kur kemi dhimbje te nyjeve:

Përzieni 1 filxhan uthull molle me 6 gota ujë në të,vendosni(ose këmbët). Nëse keni dhimbje në qafë ose ne pjesë të tjera të trupit, ngjisheni vendin e lënduar.

Përzieni 2 lugë uthull molle me 1 lugë gjelle vaj ulliri dhe vendoseni këtë përzierje në nyjet e dhimbshme.
Hidhni 3 lugë uthull molle në 300 ml ujë ose ndonjë lëng frutash. Konsumoni këtë pije 3 herë në ditë para ngrënies.
Uthulla e molles është një armë e shkëlqyer në luftën kundër dhimbjes në nyje, dhe ndër të tjera është gjithashtu një antioksidant i fuqishëm, i cili ndihmon në pastrimin e trupit nga toksinat.

Burimi: /fitbodycenter.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

 

(Visited 955 times, 1 visits today)
Top