Terça-feira, 25/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Agjerimi eshte adhurim sekret mes robit dhe Zotit te tijAgjerimi eshte adhurim sekret mes robit dhe Zotit te tij

Ibn Kajim el Xheuzije thote: “Agjerim do te thote tu largohesh (te privohesh) atyre gjerave qe i do shpirti dhe ndjen kenaqesi, per ti dhene perparesi dashurise dhe kenaqesise se Allahut. Agjerimi eshte adhurim sekret mes robit dhe Zotit te tij. Njerezit mund te shohin distancimin tend nga i ushqyeri i jashtem, por faktin se robi po largohet nga ushqimi, pija dhe deshirat e tij vetem per hir te Allahut, kete nuk e di askush prej tyre. Ne fakt ky eshte dhe realiteti i agjerimit. [Zadul Mead].

(Visited 128 times, 1 visits today)
Top