Quinta-feira, 18/8/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

A mendon kur mbush stomakun e ngopesh me ushqim te lezetshem …

A mendon kur mbush stomakun e ngopesh me ushqim te lezetshem …

A mendon kur mbush stomakun e ngopesh me ushqim te lezetshem, pastaj kur pi ujin e ftohte e freskon shpirtin, sa te tjere jane te privuar nga kjo knaqesi, ngerniet dhe pirjet e te cileve jane te perziera me dhimbje e semundje?! Hidhi nje veshtrim vetes, pastaj mendo e perkujtoji ata qe humben degjimin e mbeten te shurdher, njihja vleren dy syve te tu me te cilet sheh driten dhe terrin, e kujto ata qe humben te pamurit dhe si peshqesh u mbeti ngjyra e zeze. Po, vetem ngjyren e zeze kane!

” E cilen te mire te Zotit tuaj e mohoni ?” ( Kur`an 55:13 )

(Visited 116 times, 1 visits today)